Dr_Stockmann_KAAS.indd

Doktor Stockmanni variant

Lava- ja filmitekste

1979. aastal saatsin ENSV Kultuuriministeeriumi korraldatud näidendivõistlusele neli näidendit, mis kõik jõudsid ka teise vooru. Üks nendest, „Doktor Stockmanni variant“, olevat esialgsel hääletamisel, nagu mulle hiljem jutustati, tunnistatud II preemia vääriliseks, kuid siis olla sekkunud žürii esimees, kelle sõnade järgi ei kinnitaks minister sellist otsust eales, ja sel juhul poleks võimalik tükki ka lavastada – kui aga näidend üksnes ära märkida, siis oleks ehk võimalik see lavale tuua, sest äramärgitud näidendite vastu minister huvi ei tundvat.

Nii läkski. Näidend märgiti ära ja 1983. aastal lavastas Ingo Normet selle kirjanduse propaganda büroo egiidi all. Tükki mängiti kaks korda, esimene kord Kirjanike Maja musta laega saalis ja teine kord Pärnu teatris. Doktor Stockmanni kehastas Enn Keerd ja Heasoovijat Jaan Rekkor. Pärast teist etendust olevat KGB-st helistatud ja „soovitatud“ sellist lugu rohkem mitte mängida; nii muidugi ka toimiti.

„Otsin tööd prostituudina“ lavastas 1993. aastal Eesti Draamateatris Evald Hermaküla. Ülejäänud tekstid on seni lebanud sahtlis.

Köide:pehme köide
Mõõdud:145x210
ISBN:978-9916-677-89-6
Lehekülgi:280
Ilmunud:15.05.2024

17.00