kilpkonn ja olgmarssal

Kilpkonn ja õlgmarssal

„Tuula-Liina Varis on vabakutseline kirjanik Soomes. Ta on kirjutanud romaane ja novelle, lastelugusid ja elulooraamatuid. Tema kirjastaja WSOY on koostanud tema teostest oma kodulehele õige pika nimistu.

Tuula-Liina Varis elas aastaid ühist keerukat elu mehega, keda võib tõesti nimetada legendiks juba eluajal, Pentti Saarikoskiga.

Pentti Saarikoski, Soome suuremaid kaasaegseid luuletajaid, tõlkija, haritlane, mõttekirjanik, küllap geenius, kes šokeeris heakodanlikku
publikut, suri 1983. aastal. Tuula-Liina Varis avaldas oma raamatu temast alles 1994. Eesti keeles ilmus see esmakordselt 1996.

„Ma ei räägi kirjanikust, vaid väga lähedasest inimesest ja minu suhetest temaga. Minu vaatenurk on naise vaatenurk: armastatu, abikaasa, ühise lapse ema, vaenlase ja sõbra vaatenurk. Minu vaatenurka Pentti Saarikoskile ei ole kellelgi teisel, selles on raamatu mõte ja õigustus selle kirjutamisele. Meenutamine ja kirjutamine on olnud aeg-ajalt väga raske. Aga minule oli see möödapääsmatu,“ kirjutab Tuula-Liina raamatu eessõnas.

Millest räägib siis see raamat? See on raamat suurest ja valulikust armastusest, kuid kindlasti armastusest.

Miks on raamatu pealkirjaks „Kilpkonn ja õlgmarssal“, see jäägu terase lugeja avastada.“

Piret Saluri

Tõlkija:Piret Saluri
Köide:kõva köide
Mõõdud:145x210
ISBN:978-9985-79-494-4
Lehekülgi:216
Ilmunud:31.08.2012

5.00